top of page
Indie-ink

Inkousty INDIE Ultra DTF mají technologii proti zanášení a inkoust neobsahuje etylenglykol

(od roku 2025 bude etylenglykol v EU zakázán).

Indie Ultra je kompatibilní s tiskovými hlavami Epson a vyrábí se v Evropě s certifikací OEKO-TEX.

Inkoust DTF je dostupný za rozumnou cenu a s bezkonkurenční spolehlivostí a konzistencí.

Technologie DTF (Direct-To-Foil) FTF (Foil-To-Fabric) je nová technologie potisku textilu, kdy tiskárna tiskne inkoustem (nejprve CMYK, poté W) na speciální PET fólii.​ Po vytištění designu se nanese prášek - lepidlo na inkoust a roztaví se, aby se vytvořilo spojení s natištěným inkoustem. Prášek se stává „spojovací“ vrstvou pro inkoust a design je připraven k přenesení na textilie.

 

Vytištěné obrázky, které mají roztavené lepidlo, lze na látky přenášet kdykoliv, i později, či po delší době, kdy potřebujete  – nemusíte je použít ihned po vytištění. Před roztavením práškového lepidla poprvé zkontrolujte správné nastavení teploty!

 

Natištěný design přeneste na látku, přikryjte pečícím papírem nebo teflonovou fólií a pomocí fixačního tepelného lisu (15s, 140 °C - 160 °C podle použité látky) spojte design s látkou. Odstraňte krycí fólii z designu pod úhlem. Teploty a načasování, kdy je třeba rubovou fólii sejmout, závisí na typu použité fólie a tkanině, ke které je design připojen (doporučujeme vyzkoušet!).

 

Pro lepší přilnavost doporučujeme design ještě jednou překrýt pečícím papírem nebo teflonovou fólií a znovu přitlačit tepelným lisem po dobu 5 sekund.

Společnost NZACO s.r.o. je technologická společnost, která se zaměřuje na potisk oděvů. Oblečení se tiskne v Prostějově textilními barvami. NZACO s.r.o. spolupracuje s dalšími místními a evropskými společnostmi. Výrobky jsou dováženy ve velkém do ČR a následně distribuovány do dalších evropských zemí.

bottom of page