top of page

Kodak je globální technologická společnost zaměřená na tisk, pokročilé tiskové materiály a chemikálie. Poskytují špičkový hardware, software, spotřební materiál a služby především zákazníkům v oblasti komerčního tisku, balení, publikování, výroby a zábavy.

Jsou odhodláni pozitivně ovlivňovat životní prostředí a trvale vedou ve vývoji udržitelných řešení. Společnost Kodak vyrábí všechny své produkty v USA a každá šarže je testována na kvalitu.

Inkousty Kodak jsou měkké a  přirozené na dotek a mají výjimečně velký barevný gamut. Originální inkoust Kodak tiskne spolehlivější, vysoce kvalitní obraz, a systém Kodak má vynikající odolnost, než jiné inkousty. Kodak je nejlepší volbou pro profesionální společnosti, protože si můžete být jisti, že inkousty, které si koupíte v budoucnu, budou stejné jako inkousty, které kupujete nyní.

Jako oficiální dodavatel produktů pro textilní tiskárny a originálních inkoustů společnost NZACO s.r.o. dodává produkty velkým oděvním společnostem. 

Technologie DTF (Direct-To-Foil) FTF (Foil-To-Fabric) je nová technologie potisku textilu, kdy tiskárna tiskne (zrcadlově + nejprve CMYK, poté W) speciální fólie (PET fólie) velikosti A3 nebo role (PET role filmu).

Kodak má dva různé inkousty, které lze použít pro tisk DTF/FTF, proces tisku je stejný. Polymerová pojiva používaná v inkoustech DTG se nepoužívají v inkoustech DTF. Inkousty Kodak DTG lze použít pro tisk DTG a DTF/FTF. Inkousty Kodak DTF/FTF jsou navrženy pouze k použití pro tisk DTF/FTF.

Po vytištění návrhu se na inkoust nanese speciální práškové lepidlo. Tato tavenina práškového lepidla se poté roztaví - buď položením tepelného lisu na potištěný arch (cca 150 s při 160 °C), nebo ve speciální "peci" k rozpuštění práškového lepidla (z prášku se stane lesklá pevná vrstva) a design je připraven k přenesení na textilie.

POZOR: Před prvním použitím technologie tavení se o správném nastavení teploty poraďte se svým prodejcem!

Takto hotový vzor přeneste na textil, zakryjte pečicím papírem nebo teflonovou fólií a nažehlete na textil pomocí fixačního lisu (15s, 160 °C - 165 °C dle použité textilie), vyjměte z lisu a odstraňte podkladovou fólii z návrhu pod úhlem, až je design studený. Použité teploty a časy se mohou lišit v závislosti na potištěném materiálu - bavlna, látky, přísady, gramáže atd. (doporučujeme vyzkoušet!).

 

Pro vyšší přilnavost doporučujeme návrh ještě jednou překrýt pečicím papírem nebo teflonovou fólií a znovu přitlačit vysokým tlakem na 5 sekund.

(Připravené návrhy s rozpuštěným lepidlem lze uložit, a později nažehlit na textilie až v případě potřeby – nemusíte je použít hned po vytištění.)

Authorized-Distributor-of-KODACOLOR-Inks

NZACO je technologická společnost, která se zaměřuje na přímý tisk na oděvy. Tisk na oděv se v Prostějově provádí pomocí textilních inkoustů od Kodak, Kodacolor Direct-To-Garment. NZACO s.r.o. spolupracuje s dalšími místními a evropskými firmami. Výrobky jsou hromadně dováženy do České republiky a následně distribuovány do dalších evropských zemí. 

bottom of page